Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Konst, övrigt, Tryck m.m. / Tavlor 7539395



*

nr 753 9395


Tavlor

Kina, Keramik, ramens innermått: 57x31


Utrop:

600 kr

Såld:

600 kr

Sista tid för bud online:

måndag 16 april 2012
kl 18:25:12


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
12/4 14:59:59 1      100 kr
15/4 16:14:19 2      Vinnande bud
15/4 19:24:59 3      350 kr
16/4 18:19:19 4      450 kr
16/4 18:20:13 4      550 kr



  • Specialauktion
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien keramik kina kinesisk kinesiskt konst tavlor
  • 6435 Fotografi
    Paul Koruna (1939), "Paris", Signerad. Bildmått: 2..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    om 8 dagar
    12 jan kl 18:36
  • 6017 Fotografisk bild
    Jacob Fällender, stämpelsignerad a tergo "Jacob Fä..//
     

    Auktionen avslutas
    om 8 dagar
    12 jan kl 20:27
  • 6683 Fotokonst
    Axel Ahlsén (f. 1989), Sverige. Signerad, daterad ..//
     

    Auktionen avslutas
    om 8 dagar
    12 jan kl 19:24




Ladda ner broschyr