KONST / Konst, övrigt, Tryck m.m. / Tavlor 7539395
*
nr 753 9395
Tavlor
Kina, Keramik, ramens innermått: 57x31
Utrop:
600 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 april 2012
kl 18:25:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/4 14:59:59
1
100 kr
15/4 16:14:19
2
Vinnande bud
15/4 19:24:59
3
350 kr
16/4 18:19:19
4
450 kr
16/4 18:20:13
4
550 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien keramik kina kinesisk kinesiskt konst tavlor
-
6363 Batiktavla
Kheng-Wah Yong, + pamplettm 87x87 cm, yttermått in..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 18:35
-
6313 Emaljmålningar
2 st, Lars Erik Holm. Signerade, 40x30cm, oramade
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 19:39
-
6497 Filmaffischer
5 st, modell äldre, " Fröken Chic, Den store amatö..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 18:56
-
6435 Fotografi
Paul Koruna (1939), "Paris", Signerad. Bildmått: 2..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 18:36
-
6017 Fotografisk bild
Jacob Fällender, stämpelsignerad a tergo "Jacob Fä..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 20:27
-
6683 Fotokonst
Axel Ahlsén (f. 1989), Sverige. Signerad, daterad ..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 19:24
*
Tavlor
nr 753 9395
Tavlor
Kina, Keramik, ramens innermått: 57x31
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 16 april 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 12/4 14:59:59 | 1 | 100 kr |
| 15/4 16:14:19 | 2 | Vinnande bud |
| 15/4 19:24:59 | 3 | 350 kr |
| 16/4 18:19:19 | 4 | 450 kr |
| 16/4 18:20:13 | 4 | 550 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien keramik kina kinesisk kinesiskt konst tavlor
-
6363 Batiktavla
Kheng-Wah Yong, + pamplettm 87x87 cm, yttermått in..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 18:35 -
6313 Emaljmålningar
2 st, Lars Erik Holm. Signerade, 40x30cm, oramade
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 19:39 -
6497 Filmaffischer
5 st, modell äldre, " Fröken Chic, Den store amatö..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 18:56
-
6435 Fotografi
Paul Koruna (1939), "Paris", Signerad. Bildmått: 2..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 18:36 -
6017 Fotografisk bild
Jacob Fällender, stämpelsignerad a tergo "Jacob Fä..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 20:27 -
6683 Fotokonst
Axel Ahlsén (f. 1989), Sverige. Signerad, daterad ..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 19:24



